info@aractakip.net 0212 502 84 64

Araç Takip Sistemlerinde Ürün mü ? Hizmet mi ?

20.yy ortalarında Abd savunma bakalığının askeri çıkarmalarda füze atışlarında kullandığı Gps sistemi 1980’li yıllardan itibaren sivil hayata oradanda kurumsal iş dünyasında şirketlerin en önemli strateji argümanları haline dönüşmesi ihtiyaçtan çok mecburiyet olarak yer etmesi tesadüf değil!

Gerçek şu ki;Tüm iş dünyasında sayısız sektörde tüm şirketler agresif bir rekabet ortamı içindedirler doğal olarak her sektörün kendine özgü iş süreçleri,beklentileri ve ihtiyaçları değişmektedir.Günümüz dünyasında araç yönetimi olmayan bir şirket yok denecek kadar azdır.

Dolayısıyla sert rekabet ortamında şirketleri öne taşıyan dinamikleri şöyle sıralayalım,

  • Yakıt tasarrufu
  • Operasyonel verimlilik zaman yönetimi 
  • Güvenli ekonomik Sürüş

Globalleşen ve Küreselleşen bilgi çağında beklentiler 2000 li yıllardan itibaren artarak devam etti.ve her geçen gün boyut değiştirerek devam ediyor.

1990’lı yıllara kadar müşterilerdeki fiyat ve ürün odaklı bakış açısı 2020’lere yaklaştığımız zaman diliminde artık ürünün yeni dünyaya ayak uydurması kompakt ve efektif kullanımı beklenmektedir.

Ürün hakkında kullanılan aksamların kalitesi sağlamlığı kullanım ömrü ve zamana uyumu ve en önemlisi gelişime açık olması olmazsa olmazlardandır.

Rekabet ortamındaki sertlik Hizmet anlayışındada etkinliği zorunlu hale getirmiştir ve bu noktada;servis ağı yaygınlığı, Ulaşılabilirlik,dedike hizmet,portföy yönetimi ve çözüm odakli danışmanlık servisi kompakt bir müşteri yönetimini işaret etmektedir.

Özetle ,Ürün kalitesi ve hizmet anlayışı yeni dünyada birbirinden ayrı düşünülemeyen ikili olmuştur.ve her zamanki gibi beklentiler şekil değiştirerek ve hızla artarak devam etmektedir.